tania fura - monitoring floty

Po długim tentegowaniu w głowie, negocjacjach, mediacjach i rozmowach podjęliśmy decyzję o oferowaniu usługi monitoringu floty w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania.

Dzięki temu nasi klienci zyskują możliwość obniżenia kosztów eksploatacji floty. Zwiększenia efektywności pracy kierowców i pojazdu. Mogą także optymalizować trasy przejazdu i kontrolować zużycia paliwa.

Analiza przekroczeń prędkości.

Dodatkowo analiza udostępnionych danych pozwala zmniejszyć szkodowość, poprawić bezpieczeństwo ludzi i sprzętu. Niejako przy okazji zyskują ochronę antykradzieżową (co może mieć wpływ na wysokość polisy AC)

Zapraszamy do współpracy.

Co to jest monitoring GPS?

GPS – amerykański system nawigacji satelitarnej do wyznaczania pozycji geograficznej. Odpowiedniki: rosyjski – GLONASS, chiński – BEIDOU (tylko Azja), europejski – GALILEO (2020r.)
GSM, GPRS – technologie wykorzystywane do transmisji głosu oraz danych na odległość.
Monitoring pojazdów – lokalizowanie pojazdów, pozyskanie z pojazdów danych o eksploatacji i stanie dodatkowych wejść, przesyłanie zebranych danych na serwer.
Zarządzanie Flotą – analiza otrzymanych danych i na tej podstawie podejmowanie decyzji związanych z optymalizacją kosztów i bezpieczeństwem.

Właściwości stosowanych przez nas urządzeń:
Lokalizacja GPS/GLONASS
Wejście magistrali CAN (poziom paliwa w zbiorniku, obroty silnika, przebieg)
Wejścia do podłączenia czujników
Kontrola włączenia stacyjki
Kontrola czasu pracy silnika
Akcelerometr (ocena stylu jazdy)
Pomiar temperatury i wilgotności
Identyfikacja kierowcy
Dodatkowe wejście CAN

System pozwala na bieżącą, stałą kontrolę pojazdu, jego położenia, prędkości stanu paliwa i wielu innych parametrów udostępnianych poprzez szynę CAN przez komputer pokładowy.

Moduł bieżącego stanu pojazdu.
Wizualizacja danych na mapie.

Dzięki zgromadzonym danym możemy przygotować ponad 70 rożnych raportów, a to z kolei pozwala na optymalizację wykorzystania floty.